Już 8 kwietnia zostaną opublikowane listy przyjętych i niezakwalifikowanych do Szkół Podstawowych w Radomiu. Nasze miasto oferuje ponad 30 publicznych szkół podstawowych oraz kilka szkół prywatnych, więc rodzice mieli z czego wybierać, kierując się tym, co dla nich najważniejsze. Czy to bliskość szkoły, czy jej oferta, a może opinie lub coś innego – wyjątkowego? Każdy rodzic wybiera inaczej. Ale co zrobić, jeśli Twoje dziecko nie dostanie się do wybranej Szkoły Podstawowej? Możliwości są trzy: można odwołać się od decyzji o nieprzyjęciu do szkoły pierwszego wyboru, pogodzić się z tym i potwierdzić wolę w szkole drugiego lub trzeciego wyboru lub zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, czyli szkołę niepubliczną.  

Dlaczego warto wybrać niepubliczną szkołę podstawową? 

Niepubliczna edukacja w Polsce ma zdecydowaną tendencję wzrostową. Z ostatniego opublikowanego raportu Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 31 października 2023 r., wynika, że ilość niepublicznych szkół podstawowych przekroczyła już 11%. Co sprawia, że rodzice coraz częściej decydują się na zapisanie dziecka do prywatnej szkoły? Powodów jest wiele, ale każdy z nich sprowadza się do jednego: świadomego wyboru. Coraz częściej spotykamy się z odejściem od tradycyjnego zapisywania dzieci do szkół rejonowych właśnie z uwagi na świadomość rodziców i chęci poszukiwania “tej najlepszej”. Przy czym, “ta najlepsza”, dla każdego będzie oznaczać coś innego. 

Zebraliśmy dla Was główne powody, które wpływają na decyzje rodziców.: 

  • wysoki poziom nauczania 
  • indywidualne podejście do ucznia 
  • komfortowe warunki do nauki
  • kameralne klasy
  • oferta zajęć dodatkowych
  • zaangażowanie kadry nauczycielskiej

Oferta niepublicznych szkół podstawowych w Radomiu

W Radomiu mamy kilka niepublicznych szkół podstawowych. Jedną z nich jest Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia Sonus w Radomiu. Szkoła jest nową placówką na mapie Radomia. Nowa, nie oznacza jednak braku doświadczenia. Przeciwnie – Szkoła Sonus należy do grupy edukacyjnej, posiadającej w swoim portfolio żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i artystyczne, fundacje oraz inne projekty edukacyjne. Specjalizuje się w nowoczesnej edukacji już od 15 lat. 

Co sprawia, że Szkoła Sonus w Radomiu jest wyjątkowa? 

Powodów jest wiele, ale zacznijmy od tego, że szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą, dlatego ważne jest, aby szkołę tworzyli pasjonaci. Ludzie, którzy kochają pracować z dziećmi, którzy mają pomysły i chęć ich wdrażania. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do ucznia i wiara w wartości takie jak: innowacyjność, elastyczność i współpraca – to na nich opiera się nasz system nauczania. Jesteśmy szkołą bez ocen, bez dzwonków i bez prac domowych. W zamian za to stawiamy na wszechstronny rozwój dziecka, poprzez połączenie edukacji ogólnokształcącej z kreowaniem i rozwijaniem pasji u dzieci. 

O metodach nauczania w Szkole Sonus  przeczytasz więcej tutaj.

Nasi uczniowie poza obowiązkowymi zajęciami ogólnokształcącymi (zgodnymi z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej) i muzycznymi (zgodnymi z wymogami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), będą mogli uczestniczyć w zajęciach tanecznych, sztukach walki, nauce języka angielskiego (również z Native Speakerem) oraz zajęciach na basenie. Szkoła zapewnia również świetlicę szkolną, na której będą się odbywać kreatywne gry i zabawy oraz tematyczne zajęcia artystyczne. Wszystkie zajęcia dodatkowe odbywają bezpłatnie w ramach czesnego w wysokości 1200 zł / m-c. 

Czy Szkoła Sonus w Radomiu jest najlepszym wyborem dla Twojego dziecka? 

Tego nie wiemy. Wiemy jednak, jak możesz to sprawdzić 🙂 10 kwietnia 2024 r., w siedzibie Szkoły Sonus przy ul. Tartacznej 16/18 w Radomiu, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z roczników 2017 i 2018. Z uwagi na przewidziane atrakcje spotkanie ma charakter zamknięty i obowiązują na nie zapisy z możliwością wyboru godziny. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi z tych roczników. Podczas spotkania poznasz twórców Szkoły Sonus, dowiesz się jakie są nasze metody nauczania, co oferujemy i dlaczego Szkoła Sonus w Radomiu jest inna niż wszystkie. W tym czasie Twoje dziecko  będzie spędzało czas z rówieśnikami, korzystając z naszych atrakcji – niespodzianek. 

Zapisy na spotkanie informacyjne:

tel. 786 112 116. 

Ilość miejsc ograniczona.